Jaiak iritsi dira!!! (Egitarau osoa) / ¡¡¡Las fiestas ya están aquí!!! (programa completo)


 

EGITARAUA:

Urriak 5, ostirala:

  • 19:30ean«Sarroeta- Martutene Txuri-beltzez» liburuaren aurkezpena (Martuteneko argazki zaharren bilduma), Etxarrienen.
    • Garaiz etortzea eskertuko dugu, izan ere 100 lagunentzako lekua egongo da.
    • Aurkezpena bukatutakoan luncha egongo da hurbildutakoentzat.

Urriak 6, larunbata:

  • 16:00etan: Trinkete tabernak antolatutako mus txapelketa.
    • Sariak dirutan, afariak eta opariak.
    • Izen emateak tabernan bertan edo ondoko telefonora deituta: 629 416 453 (Txema).

Urriak 11, osteguna:

  • Haur eta gazteentzako arratsalde pasa (karpan)*19:00etan: Kalejira auzoan zehar Iker Goenagaren trikitilariekin eta auzoko buruhandiekin.
    • 16:30etatik 20:30etara: Giza-futbolina.
    • 16:30etatik 18:15etara: Umeentzat: Sing star, eskulanak, aurpegi marrgotzeak.
    • 18:15etatik 18:30etara: Txokolate jana.
    • 18:30ean: Txupinazoa.
    • 18:45etatik 20:30etara: Gazteentzat: Dardo eta pintxo lehiaketa
    • *Antolatzaileak: Martuteneko Haurxokoa eta Gaztelekua.(AQUARIUM-erako sarreren banaketa Martuteneko festen portadaren irabazlearentzat)
  • 19:00etan: Kantu Jira eta poteoa auzoan barrena.
  • 20:00etan: Zezensuzkoa Marie Curie parkean.23:00etan: Kontzertu bikoitza: VENDETTA (23:00etan) eta AFU (00:30ean)
    • Eskerrik asko zure laguntzagatik, ARRIETA.

Urriak 12, ostirala. Pilar Eguna:

  • 10:00etan: XXI. Kross herrikoia.11:00etan: Hil diren auzotarren aldeko ohiko meza, Pilar Amabirjinaren parean.
    • Seniorrak eta Beteranoak.
    • Distantzia: 6.800m.
    • Sariak guztientzat, Iñaki Gurrutxaga harategi eta urdaitegiaren eskutik.
    • Izen ematea: 6€ (lasterketa baino lehen ordaindu behar da).
    • Sari banaketa 12:30ean, ikastolako jolastokian.
  • 11:30etatik 12:30etara: Gipuzkoako aizkolari txapelketa (saio ofiziala).
    • Ikastolako jolastokian.
    • Lehiakideak:
      • Iñaki Azurmendi Peñagarikano
      • Jesús María Mujika Elola
      • Jose Mari Olasagasti Landa
      • Joseba Otaegi Saizar
      • LuisMari Txapartegi Gurrutxaga
    • Probak:
      • 54″ko 4 enbor (neurria 1,252 metro enbor bakoitzak)
      • 60″ko 4 enbor (neurria 1,391 metro enbor bakoitzak)
      • 72″ko 2 enbor (neurria 1,669 metro enbor bakoitzak)
    • Sari banaketa 13:00etan izango da.
  • 12:00etan: Elkarte arteko «bakailau pil-pil erara» lehiaketa gastronomikoaren V. aldia, ikastolako jolastokian.
    • Lehen saria: birentzako afaria Barkaiztegi jatetxean.
    • Bigarren saria: birentzako afaria All i Olin.
  • 12:00etan: Sagardo Eguna.
    • Sagardo dastaketa, bertako produktuak eta artisau azoka, ikastolako jolastokian.
    • Bihotz-bihotzez eskertu nahi diegu eguna ospatzea ahalbidezen duten baserri zein sagardotegi guztiei.
    • Baserriak: Olatxo, Aldaba Zarra (quesos), Okendotegi, Apaola (quesos) y Agirretxe.
    • Sagardotegiak: Sarasola, Rezola, Orsu Enea, Bereziartua, Egiluze, Alorrenea, Astarbe, Barkaiztegi, Petritegi, Gartziategi y Lizeaga.
  • 16:00etan: Futbolin txapelketa Lore-tokin.
    • Izen ematea: 3€ bikoteko.
  • 18:00etan: «Potxin eta Patxin» Pailazoak, Sorgintxuloren eskutik (euria eginez gero, parkeko karpan).18:30ean: Batukada Zo-zongó!!-rekin, «Kolpez».
    • Akuarium-erako sarrerak zozketatuko dira
  • 20:00etan: EGAN gazteentzat
  • 23:00etan: EGAN

Urriak 13, larunbata:

  • 15:00etatik 18:00etara: Puzgarriak ikastolako jolastokian.
  • 12:00etan: Erretiratuentzako doako luncha Martuteneko zaharretxean, Luargin, El Pilar elkarte gastronomikoak lagunduta.
  • 12:00etan: Poteo herrikoia eta kalejira, Donostiako Piratekin.12:30ean: Erraldoien topaketa (Auritz-Berri, Legazpi eta Añorgatik etorritako 12 erraldoi) gasolindegi atzean eta kalejira auzoan zehar.
    • Piratei euren laguntza eta babesa aitortuko diegu, egur talla pirograbatu baten bitartez (uholde osteko auzoaren garbiketa lanetan parte hartu zuten, eta Aste Nagusian omendu egin gintuzten).
  • 14:30ean: Bazkari herrikoia.16:30ean: Lehen trainerilla txapelketa, Txapel Aundi inguruan. 
    • Estalitako jolastokian.
    • Txartela beharko da bertara sartzeko. (Helduek 22€, 12 urte arteko haurrek 10€).
    • Krisiaren aurkako menua, izan ere garrantzitsuena elkartzea eta ondo pasatzea da.
    • «La Jodedera» euskal-kubatar erritmoek alaituko dute bazkaria.
  • 17:00etan: Elektro-txaranga auzoan barrena, Tranbia kaletik abiatuta.
  • 17:30ean: Kalejira Erraldoiekin auzoan zehar.
  • 23:00etan: Kontzertu bikoitza: Zo-zongó!! «PsychoClown» (23:00etan) eta AZ / DZ (01:00ean)

Urriak 14, igandea:

  • 09:00etan: Udaletxeko dultzaina-joleak.
  • 11:00etatik 14:00etara: Puzgarriak ikastolako jolastokian.
  • 12:00etan: Gorritiren animaliak.
  • 16:00etan: Haurrentzako II. Pilota txapelketa.16:00etatik 19:00etara: Puzgarriak ikastolako jolastokian.
    • Mailak: 8-9 urte, 10-11 urte eta 12-13 urte.
    • Parte hartzaileen artean AQUARIUM-erako sarrerak zozketatuko dira
  • 16:30ean: Mus txapelketa, Sorgintxulo elkartean.
    • Ainhoa, Alai eta Taberna Berri tabernek banatutako garaikur handiak.
  • 18:00etan: Antzerkia kalean: Trapu Zaharra taldea, «Vive soñando».19:00etan: Martuteneko Ibaiertz abesbatzaren kontzertua (Josu Elberdinek gidatutako 80 ahots)
    • Ibaialde atzealdean.
    • Donostia Kultura/Loiolako kultur etxeak, Etxarrienek antolatuta.
  • 19:30ean: Lumagorri oilaskoak parrillan, merke-merke, Txapelaundik lagunduta.
  • 20:30ean: Zezensuzkoa.
  • 21:30ean: Jai amaierako traka.

———————————————————————————————-

PROGRAMA:

Viernes, 5 de octubre:

  • 19:30 horas: Presentación del libro «Sarroeta- Martutene Txuri-beltzes» (Recopilación de fotos antiguas de Martutene), en Etxarriene.
    • El aforo está limitado para 100 personas por lo que se agradece puntualidad.
    • Tras la presentación, lunch para todos los presentes.

Sábado, 6 de octubre:

  • 16:00 horas: Campeonato de mus organizado por el bar Trinkete.
    • Premios en metálico, cenas y obsequios.
    • Inscripciones en el bar o en el 629 416 453 (Txema)

Jueves, 11 de octubre:

  • Tarde de los niñ@s y jóvenes (en la carpa)*
    • De 16:30 a 20:30 horas: Futbolín humano
    • De 16:30 a 18:15 horas: Para niñ@s: Sing star, talleres de manualidades, pintar caras
    • De 18:15 a 18:30 horas: Chocolatada
    • 18:30 horas: Txupinazo
    • De 18:45 a 20:30 horas: Para jóvenes: Concurso de pintxos y dardos
      *Organizan: Haurtxoko y Gazteleku de Martutene, (habrá entrega de entradas al AQUARIUM a la ganadora de la portada del programa de fiestas de Martutene)
  • 19:00 horas: Kalejira con los trikitilaris de Iker Goenaga y los kabezudos del barrio.
  • 19:00 horas: Kantu Jira por el barrio y poteo por el barrio
  • 20:00 horas: Torico de fuego en el parque Marie Curie gracias por tu colaboración  ARRIETA
  • 23:00 horas: Concierto Doble: VENDETTA (23:00) y AFU (01:00)

Viernes, 12 de octubre. Día del Pilar:

  • 10:00 horas: XXI Edición de Kross Popular.
    • Categorías Senior y Veteranos.
    • Distancia: 6.800m. Premios para todos patrocinados por la Carnicería Charcutería Iñaki Gurrutxaga.
    • Inscripción: 6 € (abonar antes de la carrera).
    • Entrega de premios a las 12:30 horas en el patio de la ikastola.
  • 11:00 horas: tradicional misa en recuerdo a los fallecidos del barrio. Al aire libre, frente a la Vírgen del Pilar.
  • De 11:30 a 12:30 horas: Campeonato de Gipuzkoa de Aizkolaris (prueba oficial).
    • En el patio de la ikastola.
    • Participantes:
      • Iñaki Azurmendi Peñagarikano
      • Jesús María Mujika Elola
      • Jose Mari Olasagasti Landa
      • Joseba Otaegi Saizar
      • LuisMari Txapartegi Gurrutxaga
    • Pruebas:
      • 54″ko 4 enbor (neurria 1,252 metro enbor bakoitza)
      • 60″ko 4 enbor (neurria 1,391 metro enbor bakoitza)
      • 72″ko 2 enbor (neurria 1,669 metro enbor bakoitza)
    • La entrega de premios será a las 13:00 horas.
  • 12:00 horas: V Edición de Concurso Gastronómico «Bacalao al pil pil» intersociedades.
    • En el patio de la ikastola.
    • Primer premio: cena para dos en el Rte. Barkaiztegi.
    • Segundo premio: cena para dos en el All i Oli
  • 12:00 horas: Sagardo Eguna.
    • Degustación de sidras, productos de la tierra y feria de artesanía.
    • En el patio de la ikastola.
    • Agradecemos profundamente a todos los caseríos y sidrerías, cuyo esfuerzo hace posible un año más este evento.
    • Caseríos: Olatxo, Aldaba Zarra (quesos), Okendotegi, Apaola (quesos) y Agirretxe.
    • Sidrerías: Sarasola, Rezola, Orsu Enea, Bereziartua, Egiluze, Alorrenea, Astarbe, Barkaiztegi, Petritegi, Gartziategi y Lizeaga.
  • 16:00 horas: Campeonato de futbolín en el Lore-toki.
    • Inscripción 3 € por pareja.
  • 18:00 horas: Payasos «Potxin eta Patxin» patrocinados por Sorgintxulo (en caso de lluvia, en la carpa del parque) se sortearan entradas para el Aquarium
  • 18:30 horas: Batukada con Zo-zongó!! «Kolpez»
  • 20:00 horas: EGAN gazte
  • 23:00 horas: EGAN

Sábado, 13 de octubre:

  • De 15:00 a 18:00 horas: Hinchables en el patio de la Ikastola.
  • 12:00 horas: Lunch gratuito para los jubilados en Lurragi, el hogar de los jubilados de Martutene.
    • Patrocinado por la Sociedad Gastronómica El Pilar.
  • 12:00 horas: Poteo popular con Txaranga y kalejira con Donostiako Piratak.
    • Se reconocerá la labor de Piratak (participaron activamente en los auzolanak de limpieza del barrio tras las inundaciones y nos homenajearon en la Aste Nagusia), mediante la entrega de una talla de madera pirograbada.
  • 12:30 horas: Concentración de Gigantes (12 gigantes procedentes de Espinal, Legazpi y Añorga) detrás de la gasolinera y kalejira por el barrio
  • 14:30 horas: Comida Popular.
    • En el patio cubierto.
    • Sólo se permitirá al acceso al recinto con ticket. (Adultos 22€, niños hasta 12 años 10€).
    • Menú anticrisis porque lo importante es juntarnos y pasar un buen rato.
    • La comida estará amenizada por los ritmos vascocubanos de «La Jodedera».
  • 16:30 horas: 1er campeonato de Trainerillas en la zona de Txapel Aundi.
  • 17:00 horas: Elektro-txaranga recorrerá las calles del barrio partiendo de la calle Tranvía.
  • 17:30 horas: Kalejira por el barrio con los Gigantes
  • 23:00 horas: Concierto doble: Zo-zongó!! «PsychoClown» (23:00) y AZ / DZ (01:00)

Domingo, 14 de octubre:

  • 09:00 horas: Dulzaineros del ayuntamiento
  • De 11:00 a 14:00 horas: Hinchables en el patio de la ikastola
  • 12:00 horas: Gorriti y sus animales
  • 16:00 horas: II Campeonato de pelota infantil.
    • Categorías 8-9 años, 10-11 años y 12-13 años.
    • Entre los participantes se sortearan entradas para el AQUARIUM.
  • De 16:00 a 19:00 horas: Hinchables en el patio de la ikastola
  • 16:30 horas: Campeonato de mus.
    • En el txoko sorgintxulo.
    • Grandes trofeos patrocinados por los bares Ainhoa, Alai y Taberna Berri.
  • 18:00 horas: Teatro de calle: Grupo Trapu Zaharra, «Vive soñando».
    • En la trasera de Ibaialde.
    • Organizan Donostia Kultura/Centro Cultural Loiola, Centro Etxarriene.
  • 19:00 horas: Concierto del Coro Ibaiertz, de Martutene (80 voces dirigidas por Josu Elberdin)
  • 19:30 horas: Parrillada de pollo Lumagorri a precios populares.
    • Patrocinada por Txapelaundi
  • 20:30 horas: Torico de fuego
  • 21:30 horas: Traka final

Deja una respuesta

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s

  • Zure helbide elektronikoa idatzi/Escribe tu dirección de correo electrónico para suscribirte a este blog, y recibir notificaciones de nuevos mensajes por correo.

    Únete a 567 seguidores más
A %d blogueros les gusta esto: